SZKOŁA PODSTAWOWA
im. mjra pil. JERZEGO ISZKOWSKIEGO
w TĘGOBORZY

33-312 Tęgoborze 128, tel/fax 18 444 90 19, 606 769 252   
email:
  szkolateg@gmail.com

Z dniem 1 września 2017 do Szkoły Podstawowej włączono byłe Gimnazjum
w Tęgoborzy, tworząc Szkołę Podstawową z oddziałami gimnazjalnymi.

Informacje o oddziałach gimnazjalnych  tutajwww.gim-tegoborze.iap.pl/


 

Dzień Babci i Dziadka


To sympatyczne święto naszych kochanych Babć i Dziadków obchodzimy 21 stycznia, jednak w tym roku dzień ten wypadł w okresie ferii zimowych. Dlatego dopiero tuz po feriach dzieci z klas młodszych zaprosiły swoje babcie i dziadków na uroczystość ku ich czci.  
O godzinie 14.30 sala Domu Strazaka wypełniła się do ostatniego miejsca przez dostojnych gości  przybyłych na to spotkanie. Na scenie dzieci prezentowaly piosenki, tańce  i scenki humorystyczne. Były tez jasełka w wykonaniu grupy teatralnej Marzyciele ( opiekun pani  Anna Cebula). Na zakończenie jasełek dzieci z klasy I b wykonały piekną pastorałkę. 
Grupa dzieci z klasy IIb i klasa IIIb wykonała układ taneczny - polkę czeską.  Dzieci nauczyły się go podczas zajęć tanecznych w MCK Sokół  w Nowym Sączu, na które uczęszczają od początku roku szkolnego pod opieką pani Elzbiety Mrzygłód. 
Klasy "0" wykonały wesołą piosenkę dla Babci i Dziadka humorystycznie ilustrowaną 
(samochód, aspirynka) przez chłopców, którzy wcielili się w postaci dziadków.  Z dziećmi pracowały ich wychowawczynie - panie: Małgorzata Mółka, Ewelina Wilczkiewicz i Eweliona Błaszczyk.
Klasy Ia i IIIa wystąpiły wspólnie w montazu słowno-muzycznym: dzieci z trzeciej klasy recytowały wiersze, a pierwszaki śpiewały. Do występu przygotowały uczniów wychowawczynie pani Genowefa Liptak i Małgorzata Madej.

Niektórzy zaprezentowali swoje wyjątkowe umiejętności- Sergiusz Gołąb z IIa przygrywał na keyboardzie do piosenki w wykonaniu swojej klasy. Dzieci przygotowała do występu ich wychowawczyni  pani Agnieszka Rosiek. Natomiast taniec towarzyski odtańczyła para uczniów z  klasy IIb - Mateusz Kulig i Patrycja Jarosz. Oboje uczęszczają na naukę tańca do Nowego Sącza. Nad ich występem czuwała wychowawczyni pani Teresa Cięciwa.

Babcie i Dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali swoje wnuki dzielnie radzące sobie z tremą podczas występów. Na zakończenie uroczystości wszyscy seniorzy zostali obdarowani kolorowymi pierniczkami. 

   

     

    

    

    

     

 

 

Autor: A.Z.
Odwiedzin :

powrót do strony głównej