SZKOŁA PODSTAWOWA
im. mjra pil. JERZEGO ISZKOWSKIEGO
w TĘGOBORZY

33-312 Tęgoborze, ul. św.Floriana 18, tel/fax 18 444 90 19, 606 769 252   
email:
  szkolateg@gmail.com

Z dniem 1 września 2017 do Szkoły Podstawowej włączono byłe Gimnazjum
w Tęgoborzy, tworząc Szkołę Podstawową z oddziałami gimnazjalnymi.

Informacje o oddziałach gimnazjalnych  tutajwww.gim-tegoborze.iap.pl/


 

Spotkanie z kolędą


Tuż przed Świętami Bozego Narodzenia spotkaliśmy się w szkole na wspólnym kolędowaniu. Rano na spotkaniach opłatkowych w klasach składaliśmy sobie zyczenia z okazji świąt i łamalismy się opłatkiem. Następnie zgromadzilismy się w sali gimnastycznej, gdzie obejrzeliśmy przedstawienie o tematyce świątecznej, przygotowane przez grupę teatralną "Marzyciele" pod kierunkiem pani Anny Cebula.

W świat jasełek wprowadziła nas klasa 6 A wraz z wychowawczynią panią Moniką Zarzeka, którzy byli gospodarzami spotkania. Od pewnego czasu wszyscy uczniowie angazują się w czasie uroczystości szkolnych - zatem i tym razem poszczególne klasy wystąpiły ze śpiewem kolęd. Każdy występ poprzedziła krótka historia prezentowanej kolędy. Nie obyło się bez muzykowania - indywidualnie wystąpiła Marlena Kasprzyk, natomiast wszyscy uczniowie klas VI zagrali na fletach przygotowaną kolędę. Ogromne brawa otrzymali uczniowie klasy I i II, nie tylko za śpiew, ale i za przebrania.

Niemałą niespodzianką był występ uczniów klas VII, którzy przybyli po kolędzie z drugiego budynku. Tutaj śpiewaniu kolęd towarzyszył akompaniament gitar, trąbki i fletu, wykonany przez: Kingę Kasprzyk, Alana Olchawę, Szymona Oleksego, Jakuba Fałowskiego i Sebastiana Bednarka.

Jak co roku na spotkanie opłatkowe przybyli zaproszeni goście - emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły.

Na zakończenie pani Dyrektor Zofia Cięciwa podziękowała organizatorom tej miłej uroczystości oraz  wychowawcom za przygotowanie uczniów do występów. Szczególne podziękowania otrzymała pani Bogusława Olchawa, mama uczniów naszej szkoły, za  wykonanie pięknej dekoracji.

  

   

   

   

   

    

   

Autor: Anna Zając
Odwiedzin :

powrót do strony głównej