SZKOŁA PODSTAWOWA
im. mjra pil. JERZEGO ISZKOWSKIEGO
w TĘGOBORZY

33-312 Tęgoborze, ul. św.Floriana 18, tel/fax 18 444 90 19, 606 769 252   
email:
  szkolateg@gmail.com

Z dniem 1 września 2017 do Szkoły Podstawowej włączono byłe Gimnazjum
w Tęgoborzy, tworząc Szkołę Podstawową z oddziałami gimnazjalnymi.

Informacje o oddziałach gimnazjalnych  tutajwww.gim-tegoborze.iap.pl/


 

Konkurs SKO


Od 5 lat w naszej szkole działa  Szkolna Kasa Oszczędności, której opiekunem jest pani Agnieszka Rosiek. Do SKO w Tęgoborzy należy 126 uczniów  w wieku od 5 do 13 lat, którzy gromadzą swoje oszczędności na indywidualnych rachunkach w SKO Konto dla Ucznia w PKO Bank Polski I Oddział w Nowym Sączu. Rachunki te mają unikalny serwis internetowy, dostosowany do potrzeb ucznia.

Poprzez oszczędzanie w SKO dzieci uczą się samodzielnego gospodarowania swoimi funduszami, rozsądnego planowania wydatków, wytrwałości w dążeniu do spełniania swoich marzeń. Dla zachęcenia większej liczby uczniów do uczestnictwa w SKO opiekun Agnieszka Rosiek organizuje różne konkursy z nagrodami fundowanymi przez bank PKO BP.

W styczniu przeprowadzono konkurs plastyczny „Nowy rok z kartą bankomatową”, w którym wzięło udział 82 uczniów. W dniu 8 lutego odbyło się podsumowanie konkursu z udziałem przedstawicieli banku PKO BP. Na spotkanie przybyli: Dyrektor Ds. Sprzedaży PKO BP Jakub Gross z Krakowa,  Dyrektor I Oddziału PKO BP w Nowym Sączu Wojciech Michalik i opiekun SKO I Oddziału PKO BP Marta Kucia.

Pani Agnieszka Rosiek podała krótką informację o działalności naszego SKO i wskazała, jak ważne jest wdrażanie dzieci do gospodarności. Uczniowie z Koła Teatralnego „Marzyciele” (opiekun Anna Cebula) przygotowali krótką scenkę teatralną o tym, jak Jaś i Małgosia pomogli Babie Jadze w kłopotach finansowych.

Następnie dyrektor banku Jakub Gross pogratulował  uczniom licznego uczestnictwa w SKO oraz wręczył nagrody autorom wyróżnionych prac konkursowych. W kategorii klas 0-III duże zestawy gadżetów szkolnych  odebrały: za I miejsce Ewa Bodziony z 0b, II miejsce Olga Augustyn i III miejsce Karolina Jarzębak z IIIb. Z klas starszych nagrodzono Natalię Dunikowską (I miejsce), Magdalenę Laskosz (II miejsce) i Natalię Sromek (III miejsce), uczennice klasy IVa. Za inne wyróżnione prace kilkunastu uczniów otrzymało piórniki i torby z kolorowym logo banku, pozostali uczestnicy  dostali długopisy i ołówki.

Dyrektor szkoły Zofia Cięciwa podziękowała gościom za przybycie i wyraziła nadzieję na dalszą aktywność uczniów w rozwijaniu umiejętności gospodarowania pieniędzmi.  

  

    

   

  

 

Autor: Anna Zając
Odwiedzin :

powrót do strony głównej