SZKOŁA PODSTAWOWA
im. mjra pil. JERZEGO ISZKOWSKIEGO
w TĘGOBORZY

33-312 Tęgoborze, ul. św.Floriana 18, tel/fax 18 444 90 19, 606 769 252   
email:
  szkolateg@gmail.com

Z dniem 1 września 2017 do Szkoły Podstawowej włączono byłe Gimnazjum
w Tęgoborzy, tworząc Szkołę Podstawową z oddziałami gimnazjalnymi.

Informacje o oddziałach gimnazjalnych  tutajwww.gim-tegoborze.iap.pl/


 

Narodowe Czytanie


7 września 2018 uczniowie naszej szkoły  włączyli się w ogólnopolską akcję społeczną Narodowego Czytania, propagującą czytanie literatury narodowej. Celem akcji jest nie tylko popularyzowanie czytelnictwa, lecz przede wszystkim dbałość o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia własnej tożsamości narodowej. Akcja pod patronatem Pary Prezydenckiej, w tym roku nawiązywała do 100 – lecia  odzyskania przez Polskę niepodległości. Lekturą 7 edycji Narodowego Czytania była powieść Stefana Żeromskiego "Przedwiośnie" i teksty Antologii Niepodległości.

Najmłodsi uczniowie od klasy I do III oraz grupy przedszkolne wraz z wychowawczyniami  urządzili wspólne czytanie polskich legend i wierszy o tematyce patriotycznej. Na tle pięknej dekoracji baśnie i legendy czytały zarówno panie nauczycielki Elżbieta Mrzygłód, Ewa Tekiela, Elżbieta Kosecka –Rokosz i Małgorzata Mółka, jak i uczniowie klasy II i III. Pani Dyrektor Irena Basta pogratulowała  uczniom pięknego czytania. Na zakończenie dzieci dostały pamiątkowe dyplomy z pieczęcią Prezydenta Polski.

Uczniowie klas IV – VIII i klas gimnazjalnych, zgromadzeni w budynku A,  czytali fragmenty „Przedwiośnia” i wiersze patriotyczne.  Narodowe Czytanie oficjalnie rozpoczęła Dyrektor Szkoły pani Irena Basta i odczytała list Prezydenta R.P. Słowo wstępne nawiązujące do treści dzieła wygłosiła nauczycielka języka polskiego pani Agnieszka Kosecka, która wraz z panią Dyrektor przeczytały fragmenty "Przedwiośnia". Następnie wybrane utwory czytali uczniowie. Oprawę merytoryczną i scenografię przygotowały nauczycielki języka polskiego i biblioteki.

Na zakończenie przeprowadzono konkurs ze znajomości przeczytanych fragmentów. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe z pamiątkową pieczątką Pary Prezydenckiej. 

 

       

  

        

     

   

Autor: Anna Zając
Odwiedzin :

powrót do strony głównej