SZKOŁA PODSTAWOWA
im. mjra pil. JERZEGO ISZKOWSKIEGO
w TĘGOBORZY

33-312 Tęgoborze, ul. św.Floriana 18, tel/fax 18 444 90 19, 606 769 252   
email:
  szkolateg@gmail.com

Z dniem 1 września 2017 do Szkoły Podstawowej włączono byłe Gimnazjum
w Tęgoborzy, tworząc Szkołę Podstawową z oddziałami gimnazjalnymi.

Informacje o oddziałach gimnazjalnych  tutajwww.gim-tegoborze.iap.pl/


 

Z wizytą w Teatrze STU w Krakowie


 7 października 2018 r. w niedzielę grupa uczniów z klas VIII i III gimnazjalnych odbyła  wycieczkę do teatru STU, na sztukę pt. "Hamlet" Williama Szekspira. Do wyjazdu zachęciły nas  Panie  Agnieszka  Kosecka  i Renata Załubska. Wszyscy w dobrych humorach i elegancko ubrani  wyjechaliśmy o godzinie 13.00 spod szkoły.

Droga mijała nam przyjemnie i wesoło. Na miejsce dotarliśmy godzinę przed spektaklem, więc wolny czas wykorzystaliśmy na spacer wzdłuż Wisły, przejście Aleją Gwiazd na bulwarze wiślanym i odwiedzenie Smoka Wawelskiego.

Będąc już w teatrze, z niecierpliwością czekaliśmy na sztukę, która jest jednym z najwybitniejszych dzieł Szekspira. Podobały nam się pasja i profesjonalizm, z którymi aktorzy odgrywali swoje role, a my –  widzowie nie mogliśmy  oderwać od nich oczu. Na długo zapadną w pamięć piękne kostiumy, nietypowa scena, najwyższej klasy efekty specjalne woda, ruchomy most opuszczany na obejmujący całą scenę basen, suchy lód, tworzący mgłę, obfity deszcz, laserowe projekcje. 

Po spektaklu nie od razu chcieliśmy opuścić teatr. Czekaliśmy na artystów, aby zobaczyć ich z bliska. Nie zawiedliśmy się. Aktorzy, których znamy z ekranów telewizora, jak Grzegorz Gzyl, czy Michał Mikołajczak chętnie przyszli do nas i zamienili parę słów. Oczywiście nie zabrakło małej "sesji zdjęciowej" z głównymi bohaterami dramatu Szekspira.

Później, już w drodze powrotnej, w autobusie również odbyła się "sesja" zatytułowana: "robimy zdjęcia, póki stoimy na czerwonym!" (jej efekty widzimy poniżej ;). A po drodze zatrzymaliśmy się w McDonaldzie i zjedliśmy smaczną i jakże zdrową kolację.

Do Tęgoborzy wróciliśmy koło godziny 22.30, wszyscy zadowoleni i zachwyceni minionym dniem.

Dziękujemy opiekunkom, aktorom oraz sobie za niezapomniane wrażenia.

Opisały dla Was: Julia i Patrycja z 8 B J

 

     

            

     

Autor: red.Anna Zając
Odwiedzin :

powrót do strony głównej