SZKOŁA PODSTAWOWA
im. mjra pil. JERZEGO ISZKOWSKIEGO
w TĘGOBORZY

33-312 Tęgoborze, ul. św.Floriana 18, tel/fax 18 444 90 19, 606 769 252   
email:
  szkolateg@gmail.com

Z dniem 1 września 2017 do Szkoły Podstawowej włączono byłe Gimnazjum
w Tęgoborzy, tworząc Szkołę Podstawową z oddziałami gimnazjalnymi.

Informacje o oddziałach gimnazjalnych  tutajwww.gim-tegoborze.iap.pl/


 

Dzień Edukacji Narodowej


W przededniu Dnia Edukacji Narodowej, 12 października br. odbyła się uroczysta akademia przygotowana w dwóch grupach wiekowych.  Dzieci z grupy 0a i uczniowie klasy II oraz chór pod kierunkiem swoich wychowawców i opiekunów Pań Eweliny Wilczkiewicz, Ewy Tekieli i Elżbiety Mrzygłód przygotowali  przedstawienie dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Dzieci pięknie deklamowały wiersze i śpiewały piosenki, za co nagrodzono ich gromkimi oklaskami.

Druga uroczystość przygotowana przez uczniów klas VII  pod kierunkiem Pań Haliny Witek i Moniki Zarzeki była przeznaczona dla starszych uczniów naszej szkoły oraz ich nauczycieli. Wykonawcy zaprezentowali dowcipne scenki z życia szkoły, ozdobione pięknymi piosenkami w wykonaniu chóru szkolnego. Samorząd Uczniowski złożył wszystkim pracownikom szkoły życzenia, wręczając każdemu symboliczny kwiatek.

Na zakończenie Pani Dyrektor Irena Basta w krótkim przemówieniu złożyła życzenia wszystkim pracownikom i uczniom naszej szkoły. Dziękując nauczycielom za trud ich pracy, przytoczyła słowa: ”Nauczyciel to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to, co w nim najlepszego, cudzym dzieciom.”

    

 

 

 

Autor: Anna Zając
Odwiedzin :

powrót do strony głównej