SZKOŁA PODSTAWOWA
im. mjra pil. JERZEGO ISZKOWSKIEGO
w TĘGOBORZY

33-312 Tęgoborze, ul. św.Floriana 18, tel/fax 18 444 90 19, 606 769 252   
email:
  szkolateg@gmail.com

Z dniem 1 września 2017 do Szkoły Podstawowej włączono byłe Gimnazjum
w Tęgoborzy, tworząc Szkołę Podstawową z oddziałami gimnazjalnymi.

Informacje o oddziałach gimnazjalnych  tutajwww.gim-tegoborze.iap.pl/


 

100-lecie Niepodległej


Punktualnie o godzinie 11.11 w piątek 9 listopada br. wszyscy uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły odśpiewali z uczuciem dumy  4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego, przyłączając się do ogólnopolskiej akcji śpiewania hymnu narodowego "Rekord dla Niepodległej".

Najmłodsi rozpoczęli świętowanie 100 -lecia odzyskania niepodległości przez Polskę biało-czerwonym marszem do miejsc pamięci w naszej miejcowości. Pod nowo odsłoniętym krzyżem rocznicowym przy pomniku ofiar wojny złożyli kwiaty, a następnie w kościele przy pamiątkowej tablicy. Radośnie powiewając biało-czerwonymi chorągiewkami, powrócili do szkoły, gdzie w dalszej części świętowania dzieci recytowały wiersze i śpiewały patriotyczne piosenki. 

Tuż przed wyznaczoną godziną dzieci wraz z wychowawczyniami przeszły do budynku A, gdzie odbywała się akademia dla starszych uczniów, przygotowana przez klasy VIII. Uczniowie w żołnierskich strojach przypomnieli długą drogę Polaków do wolności. Zabrzmiały patriotyczne melodie grane przez uczniów i śpiewane przez chór szkolny. 

W niedzielę 11 listopada nasza szkoła była gospodarzem i współorganizatorem gminnych obchodów tego doniosłego święta. Uroczystą akademię rozpocząl polonez w wykonaniu uczniów klas III gimnazjalnych. Chór szkolny "Stokrotki" zaprezentował współczesne piosenki o Ojczyźnie.  Więcej o tym wydarzeniu czytaj tutaj...

    

     

            

              

         

 

 

Autor: Anna Zając
Odwiedzin :

powrót do strony głównej