SZKOŁA PODSTAWOWA
im. mjra pil. JERZEGO ISZKOWSKIEGO
w TĘGOBORZY

33-312 Tęgoborze, ul. św.Floriana 18,

tel: 18 414 05 20, fax: 18 414 05 30 (budynek A- budynek gimnazjum)

tel./fax 18 444 90 19 (budynek B)

email:  szkolateg@gmail.com

 Z dniem 1 września 2017 do Szkoły Podstawowej włączono byłe Gimnazjum
w Tęgoborzy, tworząc Szkołę Podstawową z oddziałami gimnazjalnymi.

 Informacje o oddziałach gimnazjalnych  tutajwww.gim-tegoborze.iap.pl/


 

EuroWeek czyli wszystko po angielsku


 WARSZTATY "EUROWEEK - SZKOŁA LIDERÓW"

W dniach 14-18 listopada bieżącego roku, grupa uczniów naszej szkoły pod opieką pań: Agnieszki Koseckiej i Anny Cebuli wzięła udział w warsztatach "EuroWeek - Szkoła Liderów" w Kotlinie Kłodzkiej. Jechaliśmy tam prawie cały dzień przez Kraków i Wrocław. Na miejscu zakwaterowano nas, wraz z uczniami dwóch szkół z Lubina i jednej z Pogorzeli w Wielkopolsce, w Ośrodku Wypoczynkowym "Regle" w Różance. To malutka wioska blisko granicy z Czechami, pełna zrujnowanych poniemieckich domów. Nie wiedzieliśmy, jakie atrakcje przygotowano dla nas w tak pozornie nieatrakcyjnym miejscu.

Warsztaty prowadziło - oczywiście po angielsku - czworo wolontariuszy: Avdul (urodzony w Kosowie, ale mieszkający we Włoszech), Alok z Indii, May z Birmy i Yennyfer z Kolumbii zwana J. J. W trakcie zajęć odwiedzili nas też wolontariusze z sąsiedniego ośrodka "Wiktoria" pochodzący z Wietnamu i Turcji. Już pierwszego wieczora wolontariusze swoim entuzjazmem rozgrzali atmosferę i wprowadzili nas w świetny nastrój a następnego dnia pomogli wszystkim uczestnikom zintegrować się i tworzyć coraz to inne, dobrze zgrane, zespoły.

Trudno streścić wszystko, co działo się podczas EuroWeeku: dyskusje, praca w grupach, prezentacje, scenki, tańce, gry. Uczniowie dostawali naprawdę trudne zadania, na przykład przygotowanie scenek teatralnych (także częściowo improwizowanych poprzez nieoczekiwane zmiany aktorów), wiadomości telewizyjnych, choreografii tańców. Trzeba było wykazać się kreatywnością i wykorzystać znajomość języka angielskiego, która na pewno podczas zajęć wzrastała. Każdy uczestnik brał czynny udział w zajęciach, w czym bardzo pomagała panująca podczas EuroWeeku atmosfera współpracy, wzajemnej akceptacji i radości. Naprawdę nikt nie chciał wyjeżdżać z Różanki, nawiązano nowe przyjaźnie, odkryto talenty, a panie Agnieszka i Ania odnalazły ruiny zamku. Pyszne domowe jedzenie i dobre warunki (dwu i trzyosobowe pokoje z łazienkami, stoły do tenisa i piłkarzyki) oraz wieczorne dyskoteki i dyskusje o życiu sprawiały, że podczas EuroWeeku nie było za dużo czasu nawet na spanie (choć nasi uczestnicy wzorowo przestrzegali zasad ciszy nocnej).

Uczestnicy warsztatów organizowanych pod patronatem programu "Erazmus+" otrzymali certyfikaty, które mogą w przyszłości dołączyć do swojego CV, starając się o pracę. EuroWeek pozwolił naszym uczniom rozwinąć nie tylko umiejętności językowe (słuchanie i mówienie), ale także kompetencje społeczne; pomógł osobom nieśmiałym otworzyć się na innych i uwierzyć w swoje możliwości, a wszystkim spędzić kilka dni radośnie i pożytecznie. Pani Agnieszka Kosecka zapowiada, że będzie organizować podobne wyjazdy w przyszłości, więc uczcie się angielskiego!

 

                

Odwiedzin :

powrót do strony głównej